Van, hogy meg se hallja, máskor meg azonnal rád figyel?
Mi a különbség egy olyan helyzetben amikor hallgat rád a gyerek és egy olyanban, amikor esze ágában sincs meghallani a szavad?
Mielőtt elmondom az okot, vegyünk szemügyre egy példát.
Előfordult veled, hogy már nagyon fáradt voltál, legszívesebben hazamentél volna a játszótérről, így igazolást gyártva jelezted a gyereknek “ Indulunk, vàr a mosás otthon”. Legbelül pedig ezt érezted: “ Vajon beveszi? Biztos menjünk vagy még kibírunk 10-15 percet?” És az a mosás tényleg ennyire sürgős?”
A gyerek pedig hallani sem akart az indulásról.
A másik eset amikor például tudod, hogy időpontod van az orvosnál. Nincs B verzió, menni kell. Határozottan jelzed, hogy indulunk, semmi bizonytalanság nem fog el.
A gyerek pedig elindul. Lehet, hogy nem a kedvenc helye, de megy.
Vajon mi a két helyzetben a különbség? Mi határozza meg a gyerek reakcióját?
A mumus nem más, mint a ( támogató) SZÁNDÉK.
A kérdés csak az, tudsz-e szándékot beletenni vagy bizonytalan vagy? Ha nem tudod, mivel teszel jót vagy ha nincs eszközöd, nincs szándékod sem.
De mi a szándék jelentése?
Elhatározás egy cél elértése érdekében. Bizonyosság az eredményességben.
Tehát valójában kiben születik meg először az az érzés, hogy nem sikerül majd meggyőzni a gyereket?
Kinek kopogtat a vállán a kisördög, hogy nem biztos, hogy hallgatni fog rá a gyerek és ki játsza le magában félve a vita heves adok-kapok hisztijét?
Ahhoz, hogy a gyermeked hallgasson rád és ne menjen bele játszmákba, neked teljes bizonyossággal kell rendelkezned, hogy tudod hogyan kell kommunikálnod, mit kell mondanod és ismerned kell a reakciók okait.
Ezért sem tudjuk megúszni szülőként a tudás megszerzését. Ebben pedig tökéletes partner neked a Boldog Gyerek Power tagsági csoport, ami hetente fogja a kezed és vezet végig a gyereknevelés útvesztőin.
Ha a könyvtár működésének részleteit akarod tudni, kattints ide!
Barátsággal: Beszédes Henrietta